Uzvrat na Camp Nouu

Sevilla pobijedila Barcelonu: Rakitić zabio pod gredu i suzdržao se od slavlja

Sevilla je pobijedila Barcelonu 2:0 u prvoj utakmici polufinala Kupa kralja...

Nogometaši Seville slavili su u prvoj utakmici polufinala Kupa kralja na svom stadionu protiv Barcelone s 2:0, a bivšem klubu zabio je i Ivan Rakitić.

Rakitić je četiri minute prije kraja pogodio preciznim šutom pod gredu za konačnih 2:0 nakon pogreške braniča Barce Umitija.

Francuski stoper Jules Koundé postigao je prvi gol za Andalužane u 25. minuti nakon prodora po desnom boku, gdje je prošao čak trojicu igrača Barcelone, a potom iznenadio vratara ter Stegena.

Barceloni je ovo prvi poraz u posljednjih sedam utakmica, a u Sevillu su došli s najjačim mogućim sastavom s Leom Mesijem, koji je u 11., 22., 55. i 90. minuti imao velike prilike za pogodak.

U drugom polufinalu Levante će u četvrtak navečer igrati protiv Athletic Bilbaa.

Uzvratne utakmice polufinala održat će se 3. i 4. ožujka.