Poraz nakon šest utakmica

Tudorov niz stao tamo gdje nitko nije očekivao: Verona u gostima prosula prednost s poluvremena

Igor Tudor i Verona bili su neporaženi od utakmice s Milanom, ali nakon što su neokrznuti prošli Lazio, Juve i Napoli, legli su kod Sampdorije.

Nogometaši Verone, koje vodi hrvatski trener Igor Tudor, izgubili su u susretu 14. kola talijanskog prvenstva na gostovanju kod Sampdorije u Đenovi sa 1-3 iako su na poluvremenu vodili sa 1-0.

Veronu je u vodstvo doveo Tameze u 37. minuti, no u nastavku je preokret kreirao iskusni Candreva. On je u 51. minuti pogodio s pet metara skosa za 1-1, da bi u 77. minuti ubacio na glavu Ekdala koji je poentirao za 2-1. Konačni rezultat u 90. minuti postavio je Murru.

Deveta Verona je ostala na 19 bodova, dok je Sampdoria skočila na 14. mjesto sa 15 bodova.

Pandur i Šutalo na klupi

Ivor Pandur i Boško Šutalo ostali su na klupi Verone, dok Nikola Kalinić nije konkurirao za nastup zbog ozljede.

Preokret se dogodio i u toskanskom derbiju u kojemu je Empoli svladao Fiorentinu sa 2-1 (0-0). Gosti iz Firence su poveli nakon lijepe akcije golom Vlahovića u 58. minuti te tu minimalnu prednost držali sve do pred sam kraj dvoboja. U 87. minuti teško je pogriješio vratar Terraciano što je Bandinelli iskoristio za poravnanje, da bi dvoje minute potom Pinamonti realizirao protunapad za veliko slavlje domaćih.

Empoli je 10. na ljestvici sa 19 bodova, dva manje od osme Fiorentine.

Na čelu su Napoli i Milan sa po 32 boda, četiri manje ima treći Inter.