Treća generacija

Povijesni dan za Milan: Sin legendarnog Paola zabio prvi gol za Rossonere

Martin Erlić zbog ozljede nije konkurirao za nastup u momčadi Spezije koja je 17. s četiri boda.

Nogometaši Milana zasjeli su na vrh ljestvice talijanskog prvenstva barem na nekoliko sati 2:1 (0:0) gostujućom pobjedom protiv Spezije u prvom susretu šestog kola.

Milan je poveo pogotkom Daniela Maldinija, sina legendarnog kapetana Rossonera Paola, u 48. minuti. Mladi, 19-godišnji Daniel je svoj prvi pogodak za Milan postigao u prvoj utakmici u kojoj je bio član početne postave glavom zakucavši loptu u mrežu s pet metara nakon ubacivanja Kalulua.

Spezia je poravnala u 80. minuti uz veliku dozu sreće jer je udarac Verdea s ruba kaznenog prostora dva puta mijenjao smjer pogodivši Hernandeza pa Tonalija te postao neuhvatljiv za Maignana.

Milan je u preostalom vremenu ipak uspio postići drugi pogodak, strijelac je u 86. minuti bio Diaz nakon odličnog prodora Saelemakersa.

Ante Rebić odigrao je prvo poluvrijeme za Milan koji sada ima 16 bodova.