Gosti se obranili

Jako skup kiks Milana: Izgubili dva bitna boda u borbi za Ligu prvaka

U zadnjem kolu Milan će igrati u Bergamu kod Atalante koja je osigurala mjesto u Ligi prvaka, Napoli je domaćin Veroni, a Juventus će gostovati u Bologni. Jedna od te tri momčadi će se morati zadovoljiti igranjem u Europskoj ligi.

Nogometaši Milana odigrali su 0:0 protiv Cagliarija u zadnjoj utakmici nedjeljnog programa 37. kola Serie A te si tako otežao poziciju u borbi za Ligu prvaka.

Ante Rebić je odigrao cijelu utakmicu za Milan, a Mario Mandžukić je ušao u 89. minuti.

Milan se sa 76 bodova izjednačio s trećeplasiranim Napolijem, a Juventus je peti s bodom manje.

Benevento na rubu ispadanja

Nogometaši Beneventa odigrali su 1:1 protiv Crotonea i tako si umnogome smanjili izglede za ostanak u elitnom razredu. Sekude su dijelile Benevento od važne domaće pobjede. Nakon što je u 13. minuti Lapadula postigao vodeći pogodak, a Crotone od 24. minute ostao bez isključenog Golemića, sve je ukazivalo na pobjedu domaće momčadi. No, u trećoj minuti sučevog dodatka Simy je postigao pogodak za 1:1 i budućem drugoligašu Crotoneu donio beznačajan bod, a oteo dva važna Beneventu.

Benevento prije posljednjeg kola ima 32 boda, tri manje od Torina, kod kojeg će gostovati u zadnjoj utakmici u sezoni. No, Torino tijekom tjedna (18.5.) ima još zaostalu utakmicu protiv Lazija. Iz dvije utakmice Torinu je dovoljan jedan bod za ostanak u Serie A.

Sampdoria je slavila na gostovanju u Udinama s 1:0, a pobjednički pogodak postigao je Quagliarella u 88. minuti iz kaznenog udarca.