Uvjerljiva pobjeda

Juventus na krilima Srba slavio kod Salernitane: Skok na ljestvici, Europa više nije daleko

Juventus je kao gost pobijedio Salernitanu i zaključio 21. kolo Serie A.

Filip Kostić i Dušan Vlahović (Foto: Afp)

U posljednjoj utakmici 21. kola talijanske Serie A Juventus je kao gost pobijedio Salernitanu s 3:0.

Srpski reprezentativci Dušan Vlahović i Filip Kostić donijeli su tri boda Staroj dami. U 26. minuti je Vlahović realizirao jedanaesterac, a u 45. je asistirao Kostiću za pogodak.

Početkom drugog dijela, u 47. minuti, Vlahović se po drugi put upisao u strijelce, ugasivši svaku nadu domaćinima da mogu do pozitivnog rezultata.

S ova tri boda Juve je skočio s 14. na trenutno 10. mjesto na ljestvici i nastavit će jurišati pozicije koje će voditi u europska natjecanja na ljeto.

Podsjećamo, nedavno im je zbog financijskih malverzacija oduzeto 15 bodova i doživjeli su značajan pad u poretku.

No, sada se nalaze samo četiri boda iza gradskog rivala Torina koji trenutno drži sedmu poziciju, a baš će onaj tko završi sedmoplasirani ići u play-off Konferecijske lige (uz uvjet da Kup osvoji netko od onih koji će već kroz prvenstvo osigurati Europu).