Brozović ušao u nastavku

Inter petardom proslavio osvajanje Scudetta, Perišić cijelu utakmicu ostao na klupi

Inter sada ima 85 bodova, 15 više od drugog Napolija, dok je Sampdoria deveta sa 45 bodova.

Nogometaši Intera u svojoj su prvoj utakmici kao novi prvaci Italije na svom terenu svladali Sampdoriju sa čak 5:1 (3:1) u susretu 35. kola.

Trener Intera Antonio Conte je protiv Sampdorije dao odmor svojim glavnim igračima među kojima i Ivanu Perišiću koji je ostao čitavu utakmicu na klupi te Marcelu Brozoviću koji je u igru ušao u 56. minuti, a svih 90 minuta na klupi su ostali i Lukaku, Škriniar te De Vrij, dok je Handanovič branio samo prvo poluvrijeme.

Zamjene su iskoristile priliku, Inter je do pobjede stigao golovima Gagliardinija (4), Sancheza (27, 37), Pinamontija (62) i Lautara (70-11m), dok je jedini strijelac za Sampdoriju bio bivši igrač Intera Candreva (35).