Dva gola u pet minuta

Lazio vodio, Inter preokrenuo: Napoli ima prvu meč-loptu za naslov prvaka!

Nedjeljni program 32. kola talijanske Serie A započeo je utakmicom Inter - Lazio.

Lautaro Martinez (Foto: Afp)

Nogometaši Intera pobijedili su Lazio s 2:1 u prvoj utakmici nedjeljnog programa Serie A i time ponudili Napoliju prvu meč-loptu. Ukoliko Napolitanci, koji od 15:00 igraju doma protiv Salernitane, osvoje sva tri boda, osvojit će naslov prvaka Italije, treći u klupskoj povijesti i prvi nakon 1990. godine i one generacije Diega Armanda Maradone.

Gosti iz Rima su vodili na poluvremenu nakon što je 30. minuti strijelac bio Felipe Anderson.

Domaćinima se pritisak isplatio u 78. minuti kada je Lautaro Martinez izjednačio, a samo pet minuta kasnije Robin Gosens je zabio za potpuni preokret. Kod oba pogotka Nerazzurra asistent je bio Romelu Lukaku.

Priču je u sudačkoj nadoknadi svojim drugim golom zaključio Martinez.

Dodajmo kako je Marcelo Brozović odigrao svih 90 minuta za Inter dok je Toma Bašić ostao na klupi Lazija.