Bravo!

Edin Džeko ispisao povijest Serie A: Srušio Sassuolo i nadmašio bivšeg izbornika Srbije

BiH napadač Edin Džeko zabio je 100. i 101. gol u talijanskoj Serie A.

Edin Džeko (Foto: Afp)

Nogometaši Intera slavili su u subotu sa 2:1 na gostovanju kod Sassuola u prvoj utakmici 9. kola talijanske Serie A.

Oba pogotka za momčad iz Milana postigao je bosansko-hercegovački reprezentativac Edin Džeko, kojemu su to bili 100. i 101. gol u talijanskom prvenstvu.

Džeko je u 44. minuti pogodio za vodstvo Intera. U 60. minuti je Davide Frattesi izjednačio na 1:1, a konačnih 2:1 za Inter Džeko je postavio u 75. minuti.

Također, nakon utakmice procurio je podatak koji kaže da je Džeko sada postao najstariji nogometaš Intera koji je postigao dva ili više golova u jednoj utakmice Serie A. Tako je nadmašio i bivšeg srpskog izbornika Sinišu Mihajlovića.

Erling Haaland VIDEO Poznati talijanski novinar šokirao izjavom o Haalandu, voditelji ga prekidali divider

Hrvatski reprezentativac Martin Erlić bio je u početnoj postavi Sassuola i igrao do 82. minute, dok kod Intera nije bilo ozlijeđenog Marcela Brozovića.

Inter je petom prvenstvenom pobjedom došao do 15 bodova i privremeno je zasjeo na sedmo mjesto, dok je Sassuolo sa 12 bodova na devetoj poziciji. Vodeći dvojac Napoli i Atalanta imaju po 20 bodova iz osam nastupa.