Vatromet u Bergamu

Fenomenalno poluvrijeme: Atalanta sredila Napoli, u razmaku od 27 minuta postignuto šest golova!

Nakon blijedog prvog poluvremena koje je završilo bez pogodaka, u nastavku je viđen vatromet.

Nogometaši Atalante u susretu su 23. kola talijanskog prvenstva kao domaćini svladali napoli sa 4:2 (0:0).

Prvo je Zapata glavom u 52. minuti doveo Atalantu u vodstvo samo da bi šest minuta potom Zielinski odličnim udarcem poravnao na 1:1. Šest minuta kasnije novi pogodak i to za 2:1 Atalante, nakon odlične akcije u strijelce se upisao Gosens, da bi Muriel u 71. minuti odličnim udarcem s ruba kaznenog prostora povisio na 3:1. Gosens je nespretnom reakcijom pred vlastitim golom u 76. minuti postigao autogol za 3:2, ali Romero je u 79. novim golom glavom postavio konačnih 4:2.

Mario Pašalić ušao je u igru u 78. minuti, a Boško Šutalo u 90. minuti.

Ovom pobjedom Atalanta je stigla na treće mjesto na ljestvici sa 43 boda dok je Napoli sedmi sa 40 bodova i utakmicom manje. Između njih nalazi se prvak Juventus sa 42 boda i dvije utakmice manje.