Igrao sat vremena

Senzacija u Carabao Cupu! Vlašić i društvo na penale izbacili aktualnog četverostrukog uzastopnog prvaka

Hrvatski reprezentativac ugradio je 60 i kusur minuta u povijesnu pobjedu West Hama.

Trener West Hama David Moyes dao je Nikoli Vlašiću sat vremena u vrhu napada u utakmici Carabao Cupa protiv aktualnog engleskog prvaka Manchester Cityja. Kako je regularnih 90 minuta završilo bez golova, pristupilo se penalima, a bolji su bili domaćini 0:0 (5:3).

Hrvatski reprezentativac konačno je dobio malo osjetniju minutažu, a ovo će mu biti dobar korak k povratku u igračku formu i trenerovu milost. Nadamo se da će to značiti i malo više minuta u igri jer je od dolaska iz moskovskog CSKA ovo ljeto proveo tek nešto više od sat i pol na terenu.

City dominirao, ali Areola ostao čiste mreže

City je imao 65 posto posjeda lopte, 25 udaraca, devet kornera, međutim nije uspio probiti Alphonsea Areolu. Nikola Vlašić je u pobjedničkom sastavu igrao do 62. minute.

Prilikom izvođenja jedanaesteraca svih pet igrača West Hama je bilo precizno (Noble, Bowen, Dawson, Cresswell, Benrahma), dok su kod Citya zabili Cancelo, Jesus i Grealish, a Foden je promašio gol.

Prošli ostali favoriti

Dalje ide i Liverpool, koji je s 2:0 porazio Preston, a golove su zabili Minamino (62) i Origi (84).

Tottenham je golom Moure u 68. minuti pobijedio Burnley s 1:0.

Plasman u četvrtfinale izborili su i Leicester City, Brentford, Arsenal, Chelsea i Sunderland.

Inače, Guardiola i društvo bili su branitelji naslova koji su osvojili četiri puta zaredom, odnosno pet puta u zadnjih šest godina...