Kakva sezona...

Senzacija u Belgiji: Drugoligaš preokretom osvojio Kup

Dogodine se vraćaju u najviši rang, ali i na europsku scenu.

Mechelen osvajač Kupa Belgije za 2019. (Foto: AFP) (Foto: Afp)

Nogometaši drugoligaša Mechelena pobjednici su belgijskog Kupa nakon što su u finalnom susretu u Bruxellesu pobijedili Gent s 2:1.

I ne samo to - ovim osvajanjem Kupa plasirali su se u grupnu fazu Europske lige s obzirom da je Belgija među 12 najboljih na UEFA-inoj ljestvici nacionalnih koeficijenata, a pobjednici Kupa u prvih 12 država ne moraju igrati kvalifikacije već su izravno u skupinama.

Što se same utakmice tiče, Gent je poveo u 32. minuti golom Mamadoua Diarre, no šest minuta kasnije izjednačio je Nikola Storm. U drugom poluvremenu Mechelen je stigao do pobjede pogotkom Germana Mere u 62. minuti.

Mechelenu, koji je ove sezone izborio povratak u elitni razred belgijskog nogometa, bio je to drugi naslov pobjednika Kupa nakon što je slavio i 1987. godine.

Gentu je ovo bilo peto finale Kupa i drugi poraz.