Lova na Ligu prvaka

Schalke slavio u Mainzu, Pjaca igrao 50 minuta

Schalke je pobijedo Mainz 1:0 u 26. kolu Bundeslige...

Igrači Schalkea slave gol Daniela Caligiurija (Foto: AFP) (Foto: Afp)

U prvoj utakmici 26. kola njemačkog nogometnog prvenstva Schalke je slavio sa 1-0 (0-0) na gostovanju kod Mainza, a pobjednički pogodak je u 55. minuti postigao Daniel Caligiuri nakon prodora i odmjerenog udarca s ruba kaznenog prostora.

VIDEO Mainz - Schalke 0:1

Hrvatski reprezentativac Marko Pjaca bio je u početnoj postavi Schalkea, ali je bio svojevrsnom taktičkom žrtvom zatvorene formacije Schalkea pa nije imao upotrebljive lopte. Trener Domenico Tedesco zamijenio ga je u 51. minuti, a umjesto njega ubacio Ukrajinca Jevgena Konopljanku.

Schalke je pobjedom učvrstio drugu poziciju sa 46 bodova, ali za vodećim Bayernom zaostaju 17 bodova. Treća Borussia Dortmund i četvrti Eintracht imaju po 42 boda. Mainz je doživio 13. ovosezonski poraz i ostao sa 25 bodova na 16. mjestu koje vodi u doigravanje za očuvanje prvoligaškog statusa.