Borba za ostanak

Schalke razbio Bayer u Leverkusenu

Schalke je u Leverkusenu slavio protiv Bayera s 4:1 u 31. kolu Bundeslige.

Nogometaši Schalkea s uvjerljivih su 4-1 slavili na gostovanju kod Bayer Leverkusena u prvoj utakmici 31. kola njemačkog prvenstva.

Od 6. do 18. minute gosti su postigli tri pogotka pokraj statične i loše domaće obrane u kojoj se nije iskazao ni hrvatski reprezentativac Tin Jedvaj. Strijelci su bili Burgstaller, Howedes i Schopf. U drugom poluvremenu Burgstaller je povisio na 4-0, a Kiessling je samo uspio postići utješni pogodak za domaću momčad.

Schalke se tom pobjedom probio na osmo mjesto i samo ga tri boda dijele od šestog mjesta koje vodi u kvalifikacije Europa lige. Tri kola prije kraja prvenstva Bayer je još uvijek u opasnoj zoni sa četiri boda više i utakmicom više od Augsburga koji je na 16. mjestu koje vodi u doigravanje za očuvanje prvoligaškog statusa.

Vodeći Bayern bi već u subotu pobjedom na gostovanju kod Wolfsburga mogao potvrditi obranu naslova prvaka, ako Leipzig ne uspije pobijediti Ingolstadt.