breaking news !: Grbin oštro po Ustavnom sudu: "Pričao sam s Milanovićem, imamo plan C. Popišali su se na sve nas"
vratar spašavao Sarpsborg

Rijeka propustila puno prilika: Gorgon fantastičnim pogotkom donio remi u Norveškoj

Rijeka je remizirala u prvoj utakmici trećeg pretkola Europske lige.

U prvoj utakmici 3. pretkola Europske lige nogometaši Rijeke su odigrali 1:1 kod norveškog Sarpsborga.

Domaćini su poveli golom Kristofera Zacharuassena u 72. minuti, a za Rijeku je izjednačio Alexander Gorgon u 83. minuti.

Rijeka je već u 9. minuti propustila ogromnu priliku nakon što je udarac Pavičića s gol crte izbacio norveški branič, a u 31. minuti Heber ne uspijeva prebaciti norveškog vratara, koji je fantastično obranio i šut Gorgona u 52. minuti.

Norvežani su cijelu utakmicu prijetili jedino iz brojnih prekida, a iz jednog od njih su poveli u 72. minuti kada je Zacharuassen bio najviši u skoku i svladao Slugu. U 83. minuti Riječani su izjednačili fantastičnim udarcem Austrijanca Gorgona s 25 metara, a taj gol daje nadu Riječanima pred uzvrat za sedam dana na Rujevici.