OVOG PUTA VAN TERENA

Sadio Mane po treći put za redom trijumfirao ispred Salaha

Senegalski napadač Sadio Mane (30) po drugi je put u karijeri osvojio naslov najboljeg afričkog nogometaša.

Mohamed Salah i Sadio Mane (Foto: Afp)

Novi igrač Bayerna, Sadio Mane, je prvi put navedenu nagradu osvojio prije tri godine, a ovu je zaslužio prvenstveno svojim izvedbama u dresu Liverpoola.

Početkom veljače je sa Senegalom osvojio i naslov kontinentalnog prvaka, prvi u povijesti za tu zemlju, a upravo je Mane realizirao posljednji jedanaesterac u finalnom raspucavanju protiv Egipta.

Također, Mane je sa Senegalom izborio i plasman na Svjetsko prvenstvo koje će se održati u Kataru od 21. studenoga do 18. prosinca. Nevjerojatno je da su to također napravili protiv Egipta i to još jednom boljim izvođenjem kaznenih udaraca.

Drugo mjesto u izboru pripalo je egipatskom napadaču Mohamedu Salahu iz Liverpoola, a treće senegalskom vrataru Edouardu Mendyju iz Chelseaja. Tako je Mane po treći put u kratkom vremenu nadmašio svog donedavnog suigrača iz Liverpoola.