Ruud van Nistelrooy potopio Stuttgart!

Utakmice 22. kola njemačkog nogometnog prvenstva obilježio je napadač HSV-a Ruud van Nistelrooy koji je postigao svoje debitantske pogotke za klub u gostujućem slavlju kod Stuttgarta 3-1...

Van Nistelrooyu je ovo bio drugi nastup za HSV po transferu iz Real Madrida u siječanjskom prijelaznom roku, a istaknuo se dvama postignutim golovima, u 75. i 77. minuti, koji su hamburškom klubu donijeli tri boda i ujedno prekinuli niz Stuttgarta od sedam prvenstvenih utakmica bez poraza. HSV je vodio od 23. minute golom Marcusa Berga, izjednačio je Stuttgart topovskim udarcem Christiana Träscha s 20-ak metara i u tim je trenucima stvarao prilike i bio bolja momčad, ali je potom na scenu izbio Van Nistelrooy. U 65. minuti zamijenio je hrvatskog reprezentativca Mladena Petrića i potom s dvije sjajne reakcije u kaznenom prostoru podsjetio na svoja najbolja izdanja iz Manchester Uniteda i Reala.

'Ova dva gola fantastična su za mene, ali još su važniji za moju momčad. Bilo je 1-1 i željeli smo pobijediti pod svaku cijenu. Kako sam ušao kao zamjena znao sam da moram nešto učiniti i promijeniti tijek stvari. Ova pobjeda će nam dati dodatnu motivaciju za nadolazeće utakmice', rekao je Van Nistelrooy.

Bayer Leverkusen je zadržao vrh ljestvice domaćom pobjedom nad Wolfsburgom 2-1 golom Stefana Reinhartza i autogolom Andrea Lenza. Za Wolfsburg je zabio Edin Džeko (njegov 10. ovosezonski gol), ali to nije pomoglo aktualnom prvaku da izbjegne drugi uzastopni, te peti poraz u zadnjih sedam prvenstvenih susreta. Asistirao mu je Zvjezdan Misimović.

Najuvjerljiviju pobjedu kola ostvario je Werder koji je slavio na gostovanju kod Hannovera s čak 5-1. Čak 4-0 vodio je Werder već na poluvremenu, a na kraju je golove postiglo pet različitih strijelaca: Niemayer, Naldo, Hunt, Pizarro i Andreasen (autogol).

Bundesliga, 22. kolo:
Bayer Leverkusen - Wolfsburg 2-1 (Reinhartz 48, Lenz 68-ag / Džeko 79)
Bochum - Hoffenheim 2-1 (Šestak 24, Dedič / Ibišević 64)
Hannover - Werder 1-5 (Schulz 59 / Niemeyer 11, Naldo 18, Andreasen 26-ag, Hunt 44, Pizarro)
Hertha - Mainz 1-1 (Ramos 51 / Bance 37)
Stuttgart - HSV 1-3 (Träsch 55 / Berg 23, Van Nistelrooy 75, 77)
Bayern München - Borussia Dortmund (18.30h)