na krilima caktaša

Rudeš pružio dobar otpor, ali Hajduk je ipak uvjerljivo slavio i sasvim se približio Europi

Rudeš se dobro držao sve do 80. minute.

U utakmici 25. kola Prve HNL u Splitu su nogometaši Hajduka su svladali Rudeš s 3:0 (1:0).

Splićani su ipak teškom mukom slavili na Poljudu protiv posljednjeplasiranog Rudeša jer su do 80. minute vodili samo s 1:0.

Posvemašnja dominacija Hajduka u prvom dijelu isplatila se u 32. minuti kada je udarac Tahiraja Mijo Caktaš doslovce ugurao u mrežu.

U 50. minuti igrač Rudeša Lisakovich našao se u odličnoj prilici, ali je Ukrajinac promašio gol.

U 80. minuti Brazilac Jairo je primirio loptu na desetak metara od vrata i snažnim udarcem postigao gol za 2:0 i konačnu odluku o pobjedniku.

U 90. minuti crveni karton je dobio igrač Bijelih Ukrajinac Oleksandr Svatok, a u sudačkoj nadoknadi je nakon odlično izvedenog protunapada Caktaš postigao svoj drugi gol na utakmici.

Na ljestvici vodi Dinamo s 61 bodom ispred Rijeke (44), Osijeka (42) i Lokomotive (40), Hajduk je peti s 40 bodova, a Rudeš "zabetoniran" na dnu sa svega 7 bodova. Ako Hajduk želi ostati peti, trebat će pomoć najvećeg rivala Dinama koji u subotu gostuje u Gorici.

Pred 12.000 gledatelja na stadionu Poljud sudio je Matoc iz Zaprešića.