Drama nad dramama: Neviđeni preokret u borbi za ostanak!

U derbiju začelja Rudeš je pobijedio Cibaliju 3:2 u 32. kolu Prve HNL...

Rudeš - Cibalia (Photo: Igor Soban/PIXSELL)

U utakmici 32. kola Prve HNL Rudeš je svladao Cibaliju sa 3-2 (1-1).

Strijelci: 1-0 Fazli (7), 1-1 Galić (45+2), 1-2 Dabro (90+1), 2-2 Fazli (90+3), 3-2 Fazli (90+5).

Rijetko dramatičnu utakmicu u borbi za ostanak odigrali su Rudeš i Cibalia. Nakon što su domaći poveli preko Fazlija u samom otvaranju utakmice, a gosti poravnali golom Galića doslovno u posljednjoj sekundi prvog poluvremena, rezultat se nije mijenjao sve do sudačke nadoknade drugog dijela.

A u prvoj minuti te nadoknade Vinkovčani su poveli iz protunapada koji je golom okrunio Dabro. I kada se činilo kako će Cibalia bodovno dostići Rudeš uslijedio je nevjerojatni preokret. U dvoje gužve pred vratima gostiju najbolje se snašao Fazli i pogocima u trećoj i petoj minuti nadoknade praktički osigurao ostanak Rudešu.

Pred 250 gledatelja na stadionu u Kranjčevićevoj ulici sudio je Pajač iz Svetog Ivana Zeline.

Osmi Rudeš sada ima 30 bodova, šest više od posljednje Cibalije koja ima bod manje od devete Istre 1961.