Hrvatsko-poljski derbi

Hrvatski derbi u vrhu Poljske: Romeo Jozak pobijedio Bjelicu

Romeo Jozak je slavio u velikom hrvatsko-poljskom derbiju.

U velikom derbiju poljskog nogometnog prvenstva Legia je u Varšavi pobijedila Lech Poznan 2:1.

Bio je to sudar klubova koje vode hrvatski stručnjaci Romeo Jozak i Nenad Bjelica, a na koncu se radovao Jozak.

Marko Vešović zabio je već u drugoj minuti za vodstvo domaćina, izjednačio je Christian Gytkjaer u 63. minuti, a pobjedu Jozakovom klubu donio je Michal Kucharczyk iz kaznenog udarca u 86. minuti.

Bivši hrvatski reprezentativac Eduardo da Silva igrao je za Legiju do 70. minute, dok je Domagoj Antolić odrađivao suspenziju zbog crvenog kartona. Za goste je cijeli susret igrao Mario Šitum.

Na ljestvici vodi Jagiellonia sa 48 bodova i utakmicom manje. 48 bodova, ali uz slabiju razliku pogodaka, ima i Legia, dok je Lech na trećem mjestu sa 43 boda.