Vrlo bitna pobjeda

Rimski derbi: Roma zaustavila Lazio i približila se vrhu tablice

U vrlo bitnom gradskom derbiju Roma je zaustavila pobjednički niz gradskog rivala i preskočila ga na tablici.

Slavlje Rome (Foto: AFP) (Foto: Afp)

U rimskom derbiju Roma je u subotu protiv Lazija slavila sa 2:1 i skočila na treće mjesto prvenstvene ljestvice. Ima 30 bodova kao i četvrti Inter koji svoju utakmicu igra sutra.

Roma je povela u 49. minuti golom Diega Perottija iz penala, a na 2:0 povisio je Radja Nainggolan u 53. minuti, kada je preciznim udarcem sa 18 metara zatresao mrežu.

Utješni pogodak za Lazio zabio je Ciro Immobile u 72. minuti iz penala. Vodećem strijelcu talijnaskog prvenstva to je 15. pogodak ove sezone.

Večeras je na rasporedu još jedan derbi. U 13. kolu talijanskog prvenstva vodeći Napoli će ugostiti AC Milan. U nedjelju Juventus gostuje kod Sampdorije, dok Inter dočekuje Atalantu.