Iako se na prvu činilo da od već ranije najavljenog transfera možda neće biti ništa, kapetan Rijeke Martin Zlomislić ipak napušta klub i odlazi u Qarabag, klub koji je bio prošlosezonsko ugodno iznenađenje Lige prvaka.
Odlazak na vrhuncu
Zlomislić, koji se trenutno nalazi s reprezentacijom Bosne i Hercegovine na svjetskom prvenstvu, Rijeci je pristupio 2021. godine. Dvije sezone bio je u ulozi pričuvnog vratara, a onda je u sezoni 2024./25. stao na vrata, preuzeo kapetansku vrpcu nakon odlaska Ivana Smolčića te na kraju podignuo dvostruku krunu, trofej lige i trofej kupa.
Tri vijesti o kojima se priča
Nakon 33 nastupa u netom završenoj ligaškoj sezoni i deset u konferencijskoj ligi, gdje je klub došao nikada dalje, Zlomislić je, kako se navodi u nekim medijima, došao do zasićenja te je zatražio transfer. Qarabag je od početka bio zainteresiran za njegove usluge, te su se riječani i trenutni azarbejdžanski viceprvak uspjeli dogovoriti. Zlomislić bi trebao u Qarabagu braniti u Europskoj ligi, koju klub tek treba izboriti.
Zlomislić se na odlasku obratio svim navijačima, ali i djelatnicima kluba.
“Dragi moji Riječani i Riječanke, došlo je vrijeme za rastanak. Prošli smo zajedno jako puno dobrih i neke loše trenutke zajedno u proteklih pet godina. Svega s vrlo rado sjećam, naravno tu prije svega trenutka osvajanja naslova prvaka i Kupa Hrvatske, posebice podizanje trofeja, to je za mene bila velika čast i privilegija na čemu sam neizmjerno zahvalan.
Hvala predsjedniku Damiru Miškoviću, Upravi kluba, svim trenerima, stručnim stožerima, svim ljudima koji rade u klubu. Hvala i svim trenerima vratara s kojima sam radio sve ove godine. Naravno, veliko hvala i svim mojim suigračima bez kojih ovo sve ne bi bilo moguće. Posebno se želim zahvaliti svim navijačima, posebno Armadi, koja je uvijek bila uz nas, nas 12. igrač i neizmjerno sam im zahvalan na tome.
Želim na kraju reći da mi je bila čast biti dio kluba kao što je Rijeka i biti njezin kapetan. Želim vam svu sreću, svi smo mi prolazni, ali samo Rijeka ostaje. Krepat, ma ne molat", napisao je na odlasku kapetan, koji je za klub upisao 117 nastupa.
