Rijeka i Varaždin odigrali su 1:1 u 11. kolu SuperSport HNL-a...

Mončad Rijeke (Foto: Damir Skomrlj / CROPIX)

U susretu 11. kola SHNL-a Rijeka i Varaždin su igrali 1-1 (1-1).

Domaći su poveli golom Nike Galešića (14), a poravnao je Michele Šego (31-11m).

Do prednosti je Rijeka stigla prvenstveno zahvaljujući požrtvovnosti Fruka koji je klizećim startom osvojio loptu na sredini igrališta, potom uposlio Pašalića te otrčao sve do gol-aut linije gdje mu je Pašalić uzvratio dodavanjem, a onda je Fruk odlično vidio dotrčavanje kapetana Galešića i povratnom mu loptom sve namjestio za snažan udarac u bliži kut.

No, Varaždin je vrlo brzo uspio poravnati, raspoloženi Šego je nizom driblinga stigao u kazneni prostor domaćin gdje je njegov udarac rukom zaustavio Petrović te je sudac Dadić pokazao na bijelu točku. Siguran izvođač bio je upravo Šego.

U nastavku utakmice Rijeka je bezuspješno pokušavala slomiti čvrst blok gostiju, a najbliže pogotku domaći su bili u 81. minuti kada je Smolčić uspio glavom zahvatiti loptu u povoljnoj poziciji, ali njegov šut s tri metra prohujao je pored vratnice.

Rijeka je tako četvrti put zaredom remizirala u prvenstvu te iako je još uvijek neporažena sada za vodećim Hajdukom zaostaje velikih šest bodova. Ispred drugog Dinama Rijeka ima bod, ali i utakmicu više. Varaždin je četvrti sa 16 bodova.

REZULTATI 11. KOLA:

Petak:
Slaven B. - Šibenik 2-2 (Nestorovski 30, T. Božić 57 / I. Božić 20, Prekodravac 88)