nastavak pobjedničkog niza

Osijek poveo nakon neshvatljive pogreške, ali Rijeka je slavila u derbiju kola

U derbiju na Gradskom vrtu Rijeka je nastavila s nizom pobjeda i slavila preokretom zahvaljujući dvostrukom strijelcu Antoniju Mirku Čolaku.

U derbiju 16. kola Prve HNL u Osijeku su nogometaši Rijeke svladali Osijek s 2:1 (1:1) i probili se na treće mjesto.

Osječani su do vodstva stigli već u 8. minuti kada je branič gostiju Petar Mamić doslovce poklonio loptu Petru Šorši koji je potom lako pogodio mrežu Simona Sluge. Mamić je vodio loptu prema vlastitom vrataru, a nakon toga gurno loptu udesno gdje nije bilo njegovih suigrača, ali zato je tamo bio Šorša koji je iskoristio poklon.

Rijeka je u nastavku imala tri ogromne prilike za poravnanje, no svaki put je osječki vratar Malenica sjajno reagirao. Rijeka je ipak izjednačila u 43. minuti kada je Antonio Mirko Čolak glavom pogodio sami kut mreže domaćina.

U 54. minuti Rijeka vodi, a strijelac je ponovno Čolak, koji se najbolje snašao u gužvi i postigao osmi gol sezone.

Samo dvije minute kasnije Heber je mogao poptuno šokirati domaćine, ali njegov udarac prema praznim vratima zaustavlja Guti. U 88. minuti napadač Osijeka Mirko Marić pucao je prema praznom golu, ali je u zadnji trenutak Riječane spasio Lončar.

Vodi Dinamo s 36 bodova, Lokomotiva i Rijeka imaju po 30, a Osijek 28 bodova.

Susret se igrao na stadionu Gradski vrt, a sudio je pred 1200 gledatelja Zebec iz Cestice.