Preokret Kraljeva

Real slavio bez Ronalda i Modrića, Kovačić izborio jedanaesterac

Real Madrid pobijedio je Leganes 3:1 na gostovanju u zaostaloj utakmici 16. kola Primere.

Mateo Kovačić (Foto: AFP) (Foto: Afp)

U zaostalom susretu Primere Real Madrid je slavio na gostovanju kod Leganesa s 3-1 i probio se na treće mjesto.

VIDEO Leganes - Real Madrid 1:3

Real je bez Cristiana Ronalda i Luke Modrića teškom mukom slavio kod novoga prvoligaša pa je nakon studenoga opet na trećem mjestu ljestvice.

Susret je započeo vrlo ranim pogotkom domaćina, Unai Bustinza se u šestoj minuti hrabro bacio glavom i pogodio mrežu. Vodstvo Leganesa trajalo je svega pet minuta nakon što je izjednačio Lucas Vazquez.

U 29. minuti brzu i preciznu akciju Reala zaključio je pogotkom Brazilac Casemiro. Taj rezultat je trajao sve do 90. minute kada je našeg Matea Kovačića srušio Tito, a Sergio Ramos je bio precizan s "bijele točke".

Luka Modrić je zbog ozljede zadnje lože propustio ovaj dvoboj, dok je Kovačić odradio svih 90 minuta.

Real je s 48 bodova preskočio na trećem mjestu Valenciu (46), a na vrhu su Barcelona (62) i Atletico (55). Leganes je 13. s 29 bodova.