Velebni Bernabeu

Real preokretom do pobjede: Bellingham zabio u 95. minuti, Modriću velika počast

Real Madrid je pobijedio Getafe 2:1 u 4. kolu La Lige...

Jude Bellingham (Foto: Afp)

U dvoboju 4. kola La Lige Real je na svom Bernabeu svladao gradskog rivala Getafe s 2-1 i ostao maksimalan na čelu ljestvice.

Real je do pobjede došao iznimno teško, golom Judea Bellinghama u peroj minuti sudačke nadoknade. Mladom Englezu to je peti gol sezone pa vodi na ljestvici strijelaca Primere. Prije toga je Getafe poveo pogotkom Borje Mayorala u 11. minuti, a Real je poravnao preko Joselua u 47. minuti, nakon akcije koju je pokrenuo Luka Modrić.

Modrić je izašao u 77. minuti i nosi je kapetansku traku na povratku na totalno obnovljeni stadion Kraljevskog kluba, što je velika počast.

Za Real je ovo prva domaća utakmica ove sezone i to renoviranom Santiago Bernabeu u koji je uloženo 400 milijuna eura, a kompletna obnova trajala je tri godine.

Kultni stadion Kraljevskog kluba dobio je pomični krov, velike semafore i teren koji se može prilagoditi raznim sportovima, od nogometa do košarke i tenisa. Primjerice, u isto vrijeme se na njemu mogu igrati košarka i tenis.