asistirao i pripremio

Maestralni Modrić pokazao zašto je proglašen najboljim na svijetu, Real slavio u Kataloniji!

Real Madrid upisao je treću uzastopnu pobjedu u domaćem prvenstvu.

Luka Modrić (Foto: AFP) (Foto: Afp)

U sklopu 21. kola španjolske Primere Real Madrid je na gostovanju slavio protiv Espanyola s uvjerljivih 4:2. Luka Modrić asistirao je za drugi pogodak i praktički je zaslužan za postizanje prvoga.

Real je poveo već u 4. minuti, kada je Karim Benzema pokupio "otpadak" nakon prodora i udarca Luke Modrića. Hrvatski kapetan sjurio se u kazneni prostor, pucao, a njegovu je loptu samo privremeno, do noge Benzeme, ukrotio Lopez.

GOLOVI S UTAKMICE ESPANYOL - REAL MADRID

Svega 10 minuta kasnije Real je izveo kratki korner, lopta je došla do Modrića koji je savršenim ubačajem pronašao glavu Sergija Ramosa u kaznenom prostoru za vodstvo 2:0.

Deset minuta kasnije Leo Baptistao smanjio je na 2:1, da bi Benzema sjajnim udarcem na isteku 45. minute vratio prednost Reala na dva razlike.

Na uvjerljivih 4:1 povisio je Gareth Bale u 67. minuti nakon asistencije Lucasa. Pet minuta kasnije Raphael Varane zaradio je crveni karton i omogućio Espanyolu da krenu u totalnu ofenzivu.

U 82. minuti Rosales je zabio drugi pogodak za domaćine, koji je pak bio prava ljepotica.

Luka Modrić izašao je iz igre u 76. minuti, kada ga je na travnjaku zamijenio Marcelo.