TKO BI TO OČEKIVAO?

Nikad nitko nije ovako ekspresno šokirao Real Madrid u Ligi prvaka

Po prvi put u povijesti Lige prvaka, Real Madrid primio je dva pogotka u prvih 11 minuta utakmice.

Gabriel Jesus (Foto: Afp)

Kad je Gabriel Jesus u 11. minuti prve utakmice polufinala Lige prvaka pogodio za 2:0 vodstvo Manchester Cityja protiv Reala iz Madrida, ispisao je brazilski napadač povijest.

Naime, ovo je po prvi put da je najuspješniji klub ovog natjecanja primio dva pogotka u prvih 11 minuta utakmice, neovisno o kojoj fazi natjecanja se radilo. Odnosno, Kevin De Bruyne u drugoj te 25-godišnji Brazilac u 11. minuti šokirali su Real kao nitko nikad u povijesti elitnog europskog nogometnog natjecanja,.

Također, Manchester City postao je tek druga momčad koja je u polufinalu Lige prvaka postigla dva pogotka do 11. minute susreta. Također, 93 sekunde koliko je De Bruyneu bilo potrebno za zatresti mrežu donijelo je najbrži pogodak koji su plavi postigli u ovom natjecanju.