vući će se repovi

Real jedva slavio: Spašavala ih vratnica, pa zabili iz spornog penala

Levante je odlično odigrao protiv Reala, ali nije došao do bodova.

Real Madrid (Foto: AFP) (Foto: Afp)

Nogometaši madridskog Reala zahvaljujući dvama golovima s bijele točke uspjeli su kao gosti svladati Levante sa 2:1 (1:0) u susretu 25. kola španjolskog prvenstva.

Prvi kazneni udarac za Real dosuđen je u završnici prvog poluvremena kada je Luna rukom blokirao ubačaj Luke Modrića u kazneni prostor domaćih, a siguran izvođač bio je Benzema (43-11m).

Domaći su bolju igru okrunili izjednačenjem preko Rogera Martija (60), no 15-ak minuta prije kraja dosuđen je kontroverzni drugi kazneni udarac za Real.

Doukoure je zamahnuo nogom u prazno, a Casemiro pao kao pokošen. Sudac Iglesias je pokazao na bijelu točku bez provjere snimke što su tražili domaći nogometaši. Siguran izvođač bio je Bale (78-11m).

Real je u dva navrata tijekom utakmice spašavala vratnica.

Luka Modrić odigrao je čitav susret za Real.

Treći Real sada ima 48 bodova, dva manje od drugog madridskog Atletica koji je ranije u nedjelju s 2:0 (1:0) na svom terenu pobijedio Villarreal. Golove za Atletico, kod kojeg Nikole Kalinića nije bilo niti na klupi, postigli su Morata (31) i Niguez (88).