Zadržali priključak s Realom

Nastavlja se utrka za naslov: Rakitić zabio u visokoj pobjedi Barce!

Nogometaši Barcelone slavili su u 29. kolu Primere u gostima kod Granade s 4-1 te za liderom Realom opet zaostaju dva boda.

U strijelce se upisao i hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić, koji je u 83. minuti uputio udarac s desetak metara kojeg je netko od domaćih igrača skrenuo u mrežu za 3-1.

Barca je povela preko Luisa Suareza (44), za Granadu je izjednačio Jeremie Boga (50), da bi Francisco Alcaser u 60. minuti opet doveo Katalonce u vodstvo. U 90. minuti je Neymar postavio konačnih 4-1.

Granada je od 82. minute igrala bez isključenoga Agboa, a Rakitić je izašao iz igre u 87. minuti.

U drugoj utakmici popodneva Valencia je na svojoj Mestalli pobijedila Deportivo s 3-0 golovima Garaya (10), Albentose (29ag) i Cancela (90).

Na ljestvici vodi Real s 68 bodova ispred Barcelone koja ima 66, a Granada je ostala pretposljednja s 19 bodova.