Strasbourg stradao

Golijada u Parizu: PSG se ''iživio'' nakon poraza od Reala

Parižani su nakon poraza u Ligi prvaka visoko slavili u domaćem prvenstvu.

Neymar i Edinson Cavani (Foto: AFP) (Foto: Afp)

Nakon što su u prvom susretu osmine finala Lige prvaka poraženi u Madridu od Reala (1:3), nogometaši PSG-a rutinsku su odradili susret 26. kola Le Championnata pobijedivši na Parku prinčeva Strasbourg 5:2.

Gosti su poveli već u šestoj minuti golom Jeana Aholoua, no PSG je do poluvremena okrenuo rezultat zabivši zabio tri gola. Strijelci su bili Julian Draxler (10), Neymar (21) i Angel di Maria (22).

Stephane Bahoken je smanjio u 67. minuti, no uslijedila su dva gola Edinsona Cavanija (73, 79) za konačnih 5:2. Cavani je tako stigao do brojke od 23 gola u prvenstvu ove sezone, četiri više od Neymara.

U derbiju začelja St Etienne je na gostovanju pobijedio Angers 1:0, a pogodak odluke zabio je Robert Berič u 79. minuti. Mateo Pavlović je odigrao cijeli susretu za domaći sastav.

Na ljestvici vodi PSG sa 68 bodova, na drugom mjestu je Monaco sa 56 bodova, Marseille ima 52, a Lyon 48 bodova, no Marseille i Lyon imaju po utakmicu manje.