Zabijali i asistirali

PSG na krilima Mbappea i Neymara razbio Rennes

PSG pobijedio je Rennes 4:1 u 18. kolu francuskog prvenstva.

Neymar i Kylian Mbappe (Foto: AFP) (Foto: Afp)

Nogometaši Paris Saint-Germaina ostvarili su 15. ovosezonsku pobjedu u francuskom prvenstvu svladavši na gostovanju Rennes sa 4-1 (2-0) u dva pogotka i dvije asistencije Neymara te jedan gol uz dvije asistencije Kyliana Mbappea.

Neymar je načeo Rennes već u 4. minuti na asistenciju Mbappea. Brazilac je francuskom reprezentativcu uzvratio 13 minuta poslije gotovo identičnim dodavanjem. Domaćin je u 53. minuti smanjio zaostatak, a onda su Parižani u samo dvije minute odlučili pobjednika. Neymar je prvo u 75. minuti poslužio Cavanija koji je prebacio domaćeg vratara za 3-1, a minutu poslije Brazilac je svojim drugim pogotkom postavio konačnih 4-1.

Za iznenađenje 18. kola pobrinuo se posljednjeplasirani Metz koji je sa 3-1 slavio na gostovanju u Montpellieru. Metz je u ovoj sezoni ostvario dvije pobjede, obje na gostujućem terenu.

Nakon nepotpunog 18. kola PSG je vodeći sa 47 bodova, devet više od drugoplasiranog Monaca. Treći je Lyon sa 35 bodova, koliko ima i četvrti Marseille, koji će u nedjelju gostovati baš kod Lyona. Na začelju su Angers sa 15 i Metz sa samo osam bodova.