Beljo dvostruki asistent

VIDEO Istra 1961 prekinula svoju crnu seriju, Hrvatski dragovoljac prikovan za dno HNL-a

Istra 1961 je pobijedila Hrvatski dragovoljac u prvoj utakmici 19. kola Hrvatski Telekom Prve lige.

U prvoj utakmici 19. kola HNL-a Istra 1961 je pobijedila Hrvatski dragovoljac s 3:0.

Puljani su prije ovog kola doživjeli četiri uzastopna prvenstvena poraza, a sveukupno su, računajući i ispadanje na jedanaesterce u četvrtfinalu Kupa, izgubili pet susreta u nizu.

Puljani su do pobjede došli golovima Abdallahija Mahmouda (19), Hassanea Bande (27) i Matea Lisice (72).

Gosti iz Zagreba mogli su povesti već u drugoj minuti, ali je udarac Petkovića iz blizine otišao pored vrata. Kazna je uslijedila u 19. minuti nakon precizne i brze akcije koju je okončao Lisica točnim pasom za Mauritanca Abdallahija Mahmouda.

Još bolju akciju odigrali su Puljani za drugi gol u 27.minuti kada je nakon dodavanja gotovo cijelog napada domaćina Hassane Bande iz Burkine Faso zabio za 2:0.

Bandeov zgoditak za 2:0

Vratar Dragovoljca Šubarić obranio je u 36. minuti udarac Belje, koji je sam krenuo prema vratima gostiju.

U drugom dijelu su Zagrepčani imali nekoliko prilika za smanjenje vodstva Istre, no bez uspjeha. U 72. minuti Lisica je povećao na 3:0 na dodavanje Mlinara.

Lisica postavio konačnih 3:0