pogledajte gol

VIDEO Hajduk minimalno protiv Gorice u uvertiri za derbi s Dinamom: Autogol Jovičića prekinuo Toplakov niz

Hajduk je s minimalnih 1:0 svladao Goricu u 31. kolu Prve HNL.

Trener Gorice Samir Toplak zaustavio je niz od šest poraza i nanizao pet utakmica bez poraza nakon svog povratka na klupu, ali protiv Hajduka nije mogao ništa i na Poljudu je stradao samo 1:0 u 31. kolu Prve HNL.

Jedini pogodak na utakmici upisan je kao autogol gostujućeg kapetana Aleksandra Jovičića u 13. minuti.

Obrana Gorice prvotno je odbila ubačaj Livaje u svoj kazneni prostor, ali na odbijanac je natrčao Vuković i pucao sa 20-ak metara prema vratima. Na putu do gola lopta je pogodila Jovičića te prevarila Kotarskog.

Hajduk s minus sedam dočekuje Dinamo

Imao je Hajduk brojne prilike za povećanje vodstva, ali zbog nepreciznosti napadača nije uspio otkloniti dvojbe oko pobjednika sve do kraja susreta, pa je u posljednjih 20-ak minuta i Gorica imala šansu kazniti nervozu domaćina. Ipak, ne odviše organizirani napadi gostiju u završnici nisu donijeli promjenu rezultata.

Ovom pobjedom treći Hajduk je stigao do učinka od 59 bodova, sedam manje od vodećeg Dinama, koji je ranije u petak sa 3-0 svladao Istru 1961, a dva manje od drugog Osijeka. Gorica je, pak, ostala šesta sa 40 bodova, koliko ima i peta Lokomotiva.