dobro im ide

Gorica preokretom srušila Istru i zadržala korak za vodećim dvojcem

Bila je to četvrta pobjeda Gorice u posljednjih pet kola, te sedmi poraz Puljana u zadnjih osam kola.

U susretu 23. kola Prve HNL Gorica je pobijedila Istru 1961 s 2:1 okrenuvši rezultat u drugom poluvremenu.

Gosti su već u drugoj minuti mogli do vodstva, no Navarro je pogodio stativu. U 24. minuti zaprijetio je Špoljarić, a samo minutu kasnije Istra je posve zasluženo povela, a zabio je Hassane Bande.

Domaćin je najbliže pogotku u prvom poluvremenu bio u 35. minuti kada je Steenvorden pogodio vratnicu. U nastavku susreta Gorica je zaigrala daleko bolje i uspjela je okrenuti zaostatak.

gol expired Dinamo počeo utakmicu minutom šutnje za Bandića, pa uvjerljivo slavio uraganom u drugom poluvremenu divider

Rezultat je izjednačila u 50. minuti golom Kristijana Lovrića kojem je to bio 15. pogodak ove sezone. Domaćin je okrenuo rezultat u 73. minuti kada je Mudrinski zabio glavom na asistenciju Mitrovića.

Sve je moglo biti gotovo u 85. minuti, no Lovrić je iz slobodnog udarca pogodio okvir gola. U posljednjim sekundama susreta Hara je mogao izjednačiti, ali je glavom pucao pored gola.

Gorica se ovom pobjedom učvrstila na trećem mjestu Prve HNL sa 46 bodova, čak 14 više od Rijeke koja je četvrta. Dinamo na drugom mjestu ima 48 bodova, ali i utakmicu manje, dok je u vodstvu Osijek sa 51 bodom.