DRAGOVOLJAC ZADNJI

VIDEO Šibenik stigao do važne pobjede nad Istrom, velika je borba na donjem dijelu tablice

Šibenik je slavio protiv Istre 2:1 u 25. kolu HNL-a.

U susretu 25. kola Prve HNL Šibenik je pobijedio Istru 1961 sa 2:1 preokrenuvši rezultat u drugom poluvremenu.

Bila je to prva pobjednika Šibenika u posljednjih pet kola, dok je Istra 1961 u zadnja četiri kola osvojila samo jedan bod.

Gosti su poveli u posljednjim trenucima prvog dijela, a pogodak je postigao Dion Drena Beljo. Mateo Lisica je ubacio s desne strane, a napadač Osijeka na posudbi u Puli glavom pospremio loptu u mrežu.

HNL golovi: Šibenik - Istra 0:1 (Beljo)

Šibenik je izjednačio preko Antonija Marina u 53. minuti. Marin je izašao jedan na jedan s vratarom. Zaobišao ga i pucao na prazna vrata. Međutim, istarski branič uklizao je i izbio loptu, no pokazalo se kako je lopta ipak prešla mrežu.

gol expired VIDEO Hrvatski stoper zabio škaricama jedan od najčudnijih golova sezone u Europi divider

Aktivirao se i VAR kako bi provjerio je li krilni igrač Šibenik bio u zaleđu u trenutku primanje lopte. No, sve je bilo čisto i domaćin je izjednačio.

HNL golovi: Šibenik - Istra 1:1 (Marin)

Deset minuta kasnije Šibenik je okrenuo rezultat. Marin je ponovo bio u glavnoj ulozi. Igrač na posudbi iz Dinama ušao je kazneni prostor suparnika i povratnom loptom uposlio Ivana Delića koji je pogodio za 2:1.

U posljednjim trenucima susreta gosti su imali sjajnu priliku za izjednačenje, no Beljo i Abdallahi Mahmoud nisu uspjeli svladati Lovru Rogića.

HNL golovi: Šibenik - Istra 2:1 (Delić)

Šibenik je ovom pobjedom pobjegao Istri na četiri boda razlike. Sada je osmi sa 26 bodova, dok Puljani ima 22 boda. Na začelju je Hrvatski dragovoljac sa 10 bodova.

U nedjelju se još sastaju Osijek i Dinamo.

"Modri" vode na ljestvici s bodom više od Osijeka, ali imaju i utakmicu manje.