Već četvrti poraz

Povratnik u Primeru nokautirao Barcelonu: Novi šamar za Katalonce!

Na Camp Nouu će poslije ovoga definitivno zazvoniti alarm za uzbunu.

U 12. kolu Primere nogometaši Cadiza svladali su na svom terenu Barcelonu s 2:1.

Klub koji se ove sezone vratio u najviši rang španjolskog nogometa tako je u kratkom periodu, u manje od dva mjeseca, uspio iznenaditi oba tamošnja giganta. Podsjećamo, sredinom listopada su kao gosti sredili Real Madrid.

Što se Barcelone tiče, oni su ovu utakmici izgubili prvenstveno zahvaljujući katastrofalnim pogreškama vratara Marca-Andrea ter Stegena.

Da u Cadizu neće biti lako po Katalonce vidjelo se već u 9. minuti kada je Gimenez doveo domaćine u vodstvo nakon velike pogreške vratara Ter Stegena, koji je ispustio loptu. Barca je izjednačila autogolom Alcale (56), da bi pobjedu Cadizu i četvrti poraz Barce donio veteran Alvaro Negredo iskoristio nesmotreno dodavanje ter Stegena.

Atletico se popeo na vrh

Atletico Madrid se popeo na sam vrh domaćom pobjedom protiv Valladolida 2:0. Prvo poluvrijeme je završilo 0:0, da bi u drugom pogocima Thomasa Lemara (56) i Markosa Lllorentea (729 stigao do sedme uzastopne pobjede u Primeri.

Atletico je sada prvi sa 26 bodova, Cadiz je peti s 18, a Barcelona tek sedma s 14 bodova.