Prijateljske: Ronaldo i Portugal se osramotili pred vlastitim navijačima

Engleska nogometna reprezentacija imala je uspješnu provjeru za SP u Južnoafričkoj Republici protiv Meksika, za razliku od Portugala...

Englezi su na Wembleyju savladali Meksiko 3-1 golovima Ledleyja Kinga, Petera Croucha i Glena Johnsona, dok je jedini gol za poraženi sastav postigao Guillermo Franco.

Istovremeno, Portugal predvođen najskupljim nogometašem današnjice Cristianom Ronaldom u Covilhi nije uspio probiti obrambeni zid tek 117-rangirane reprezentacije FIFA-ine ljestvice, Zelenortskih otoka, te je utakmica završila bez golova 0-0.

'Tek započinjemo s pripremama za Svjetsko prvenstvo i nećemo ovaj remi uzeti previše za zlo. Do početka turnira u Južnoafričkoj Republici ćemo se popraviti', rekao je Ronaldo, koji će sa svojim reprezentativnim suigračima u sklopu priprema za Mundijal snage odmjeriti još s dvije afričke reprezentacije, Kamerunom (1. lipnja) i Mozambikom (8. lipnja).

Južnoafrička Republika i Bugarska remizirali su 1-1 u utakmici igranoj na Orlando Stadiumu u predgrađu Johannesburga. Siyabonga Sangweni doveo je domaćine SP-a u vodstvo u 20. minuti, dok je rezultat izjednačio Valeri Božinov 11 minutu kasnije.

Argentinska nogometna reprezentacija imala je vrlo uspješnu domaću provjeru u vidu uvjerljive 5-0 pobjede nad Kanadom. U utakmici igranoj na stadionu El Monumental u Buenos Airesu, u kojoj argentinski izbornik Diego Maradona nije koristio usluge najboljeg nogometaša današnjice Lionela Messija, s dva se gola istaknuo veznjak Liverpoola Maxi Rodriguez.

Osim Maxija u strijelce su se kod sedmoplasirane reprezentacije FIFA-ine ljestvice upisali i Angel Di Maria, Carlos Tevez i Sergio Agüero.