Prekolo Lige prvaka

Preokret PAOK-a protiv Spartaka, remi Celtica i AEK-a, Salzburg uvjerljiv

Nakon utakmica odigranih u srijedu samo Red Bull Salzburg ima komotnu situaciju uoči uzvrata.

U srijedu su odigrane i tri preostale utakmice 3. pretkola Lige prvaka

Najuvjerljiviji je bio Red Bull Salzburg koji je s 3:0 na domaćem terenu pobijedio makedonsku Škendiju. Strijelci su bili dva puta Munas Dabbur i Diadie Samassekou.

PAOK je na svom terenu nakon preokreta pobijedio moskovski Spartak s 3:2.

Spartak je šokirao domaćine i poveo s 2:0 već do 17. minute golovima Ivelina Popova i Quncyja Promesa. Grci su do kraja došli do pobjede golovima Aleksandra Prijovića, Dimitrisa Limniosa i Dimitrisa Pelkasa.

Spartak je imao priliku za izjednačenje, ali je penal Promesa obranio vratar Paschalakis.

AEK je na gostovanju kod Celtica odigrao 1:1. Callum McGregor je doveo domaćine u vodstvo u 17., ali Viktor Klonaridis je izjednačio u 44. minuti. Za grčki sastav je do 77. minute igrao Marko Livaja.