strijelci su postili

Pretkolo Lige prvaka: Čak tri "nule", pobjede Ajaxa i Celtica

Strijelci nisu bili posebno raspoloženi u prvim utakmicama drugog pretkola Lige prvaka.

Klaas-Jan Huntelaar (Foto: AFP) (Foto: Afp)

Čak tri utakmice drugog pretkola Lige prvaka završile su najnepopularnijim rezultatom – 0:0.

Bez golova odigrali su Bate Borisov i HJK Helsinki, Kukesi i Qarabag te Ludogorec i Mol Vidi, mađarski klub nekad poznat kao Videoton.

Ove ''nule'' su veliki rezultat za Helsinki, Kukesi i Mol Vidi, koji su bili autsajderi u ovim susretima. Favorizirani Bate i Ludogorec tako će morati prolaz tražiti na gostovanjima, dok će Qarabag igrati na domaćem terenu.

Ajax je na svom terenu s 2:0 pobijedio Sturm i osigurao prednost uoči uzvrata. Strijelci su bili Hakim Zayech u 15. i Lasse Schöne u 57. minuti.

Ulogu favorita opravdao je i Celtic koji je na svom terenu s 3:1 pobijedio Rosenborg. Dvostruki strijelac bio je Odsonne Edouard (43, 75), dok je jedan gol zabio Olivier Ntcham (46). Vrijedan gol u gostima za Rosenborg zabio je Birger Meiling u 15. minuti.

Hrvatski predstavnik Dinamo u utorak je bio uvjerljiv protiv izraelskog prvaka Hapoel Beer-Sheve.

Lige prvaka, od sada samo na Vip i B.net TV-u!