preuzeo vrh ljestvice

Tottenham posramio Leicester, Harry Kane zabio četiri komada!

Sjajnu nogometnu predstavu priredili su Spursi u zaostaloj utakmici 34. kola engleske Premierlige, na gostovanju kod lanjskog prvaka Leicestera.

U zaostaloj utakmici 34. kola engleske Premierlige Tottenham je s uvjerljivih 6:1 slavio na gostovanju lanjskog prvaka Leicester Cityja. Harry Kane postigao je četiri, a Heung-Min Son dva pogotka u slavlju. Kane je s četiri pogotka preuzeo prvo mjesto na ljestvici najboljih strijelaca s 26 golova na svom kontu.

Tottenham je potvrdio drugo mjesto u jednoj od najboljih sezona u klupskoj povijesti. Četverostruki strijelac Harry Kane zabijao je u 25., 62., 89. i 91. minuti utakmice, dok je Korejac Heung-Min Sona tresao mrežu u 36. i 71. minuti. Pogodak za sada već bivšeg prvaka zabio je Ben Chilwell (59).

Tottenham uoči zadnjega kola ima 83 boda, sedam manje od prvaka Chelsea, a osam više od trećeplasiranoga Manchester Citya. Leicester je 11. s 43 boda.

U posljednjem kolu Leicester putuje u goste otpisanom Hullu, a Leicester dočekuje Bournemouth.