breaking news !: Milanović: "Ovo je priprema za državni udar. To im neće proći, nemojte se bojati!"
Potop Bluesa

ManUtd razbio Chelsea u prvom velikom derbiju Premierlige, zabilo i novo pojačanje

U prvom velikom derbiju nove sezone nogometaši Manchester Uniteda svladali su Chelsea s 4-0 (1-0) pred svojim navijačima na Old Traffordu, čime je kompletirano prvo kolo engleske Premierlige.

Slavlje ManUtd-a (Foto: AFP) (Foto: Afp)

Vodeći pogodak za domaću momčad postigao je Marcus Rashford iz kaznenog udarca u 18. minuti.

Odluka o pobjedniku pala je u razmaku od dvije minute drugog dijela. Prvo je u 65. minuti Anthony Martial postigao pogodak za 2-0, a potom je u 67. minuti Rashford svojim drugim pogotkom povećao prednost domaćih na 3-0. Konačnih 4-0 postavio je Daniel James u 81. minuti, iako je njegov udarac skrenuo Emerson i prevario svog vratara Kepu.

Hrvatski reprezentativac Mateo Kovačić odigrao je cijelu utakmicu kao član udarne postave Franka Lamparda koji neće po dobrom pamtiti trenerski debi u Premiershipu.

U ranijem poslijepodnevnom terminu nogometaši Arsenala pobjedom 1-0 (0-0) na gostovanju u Newcastleu započeli su novu sezonu, dok su Leicester i Wolverhampton odigrali utakmicu bez pogodaka. Jedini strijelac za Topnike na St. James Parku bio je Pierre-Emerick Aubameyang u 58. minuti.