Ovo je već velika razlika

Poskliznuće Liverpoola: Promašili penal pa izgubili, Manchester City slavi

Liverpool je poražen na gostovanju kod Leicestera s 1:0...

Nogometaši Leicestera svladali su na domaćem terenu Liverpool 1:0 u ogledu 20. kola engleske Premierlige.

Drugi je to poraz Liverpoola u sezoni, a podsjetimo kako su onaj prvi upisali početkom studenoga protiv West Hama.

U prvom poluvremenu gotovo se nije izlazilo iz domaćeg šesnaesterca, a najbolju je šansu propustio Mohamed Salah kojem je u 15. minuti Kasper Schmeichel obranio jedanaesterac, a odbijenu loptu je Salah udarcem glavom smjestio na gredu.

No, imao je Liverpool još brojne prilike za pogodak. Mnogo toga je obranio domaći vratar, ali su se i gosti propisno ispromašivali. U 59. minuti je Liverpool kažnjen za sve to, a gol za 1:0 je zabio Ademola Lookman. I nakon toga je Liverpool konstantno pritiskao, napadao i prijetio, ali baš sve nalete je domaća obrana odbila i na kraju osvojila velika tri boda.

Nije se zgorega podsjetiti kako je Leicester prije samo dva dana od Manchester Cityja primio šest golova.

Podsjetimo i kako su prije šest dana Liverpool i Leicester odigrali uzbudljivu utakmicu Liga kupa koju je Liverpool dobio nakon jedanaesteraca. Bilo je 3:3 nakon 90 minuta.

Liverpool je ostao šest bodova iza vodećeg Manchester Cityja, dok se Leicester popeo na deveto mjesto.