Nezadržive Lisice

Leicester juri prema Ligi prvaka, Vardy ušao i ubio svaku nadu Aston Villi

Posljednja utakmica 29. kola engleske Premierlige odigrana je u Leicesteru.

U posljednjoj utakmici 29. kola engleske Premierlige Leicester je na svom stadionu sa 4:0 sredio Aston Villu.

Dugo je Lisicama trebalo da postignu vodeći pogodak, u 40. minuti strijelac je bio Harvey Barnes.

Gosti iz Birminghama u uvodnim minutama nastavka još su bili u igri za pozitivan ishod, gajili su nadu da bi mogli do boda, ali onda je u igru u 59. minuti ušao Jamie Vardy i razriješio sve dileme. U 63. je zabio iz penala, u 80. iz igre, a priču je svojim drugim pogotkom zaključio Barnes.

Leicester je s ova tri boda napravio novi značajan korak u nastojanjima da na kraju sezone završi među četiri prvoplasirana sastava i time izbori mjesto u Ligi prvaka, dok Aston Villi predstoji, po svemu sudeći, grčevita borba za ostanak.