West Ham im je za petama

Kovačić nastupio, Chelsea pobijedio u jako bitnoj utakmici i sačuvao četvrto mjesto

Ovog ponedjeljka odigrane su dvije utakmice engleske Premierlige.

Nogometaši Chelseja i West Hama ostvarili su u susretima 27. kola engleskog prvenstva važne pobjede u borbi za plasman u Ligu prvaka.

Chelsea je na stadionu Stamford Bridge pobijedio Everton sa 2:0, dok je West Ham identičnim rezultatom porazio Leeds United.

Lijepa serija Bluesa

Bluesi su ovom pobjedom produžili niz bez poraza na 10 utakmica zadržavši četvrto mjesto, no West Ham ima samo dva boda manje.

Momčad njemačkog stratega Thomasa Tuchela povela je u 32. minuti nakon autogola Bena Godfreyja, a konačni rezultat postavio je u 65. minuti Brazilac s talijanskom putovnicom Jorginho nakon udarca s bijele točke.

Hrvatski reprezentativac Mateo Kovačić igrao je za domaćine do 80. minute.

West Ham je identičnim rezultatom slavio protiv Leeds Uniteda, a golove su zabili Jesse Lingard (21) i Craig Dawson (28).

Na ljestvici vodi Manchester City sa 65 bodova, Manchester United ima 54, Leicester City 53, a Chelsea 50 bodova. West Ham se probio na peto mjesto sa 48 bodova. Everton je šesti sa 46 bodova, a zatim slijede Tottenham (45) i Liverpool (43)...