Potop u tri minute

Tottenham teško stradao na sjeveru Engleske, Newcastle ih pregazio

Newcastle je utakmicu na svoj mlin odveo unutar samo tri minute prvog poluvremena, kada je postigao dva pogotka.

Igrači Newcastlea (Foto: Afp)

U prvom susretu 33. kola engleske Premier lige nogometaši Newcastlea su bili uvjerljivi pred svojim navijačima, s 4:0 su svladali Tottenham.

Newcastle je utakmicu na svoj mlin odveo unutar samo tri minute prvog poluvremena, kada je postigao dva pogotka. Prvo je Šveđanin Isak u 30. minuti zabio za 1:0, nakon što se lijepo oslobodio čuvara i precizno naciljao suparničku mrežu, dok je već u 32. minuti bilo 2:0 nakon pogotka Gordona.

U 51. minuti novim golom Alexandera Isaka povećana je domaća prednost na 3:0, dok je sve zaključeno pogotkom Schaera u 87. za konačnih 4:0 Newcastlea.

U nedjelju se igraju tri utakmice, a sastaju se Liverpool - Crystal Palace, West Ham - Fulham i Arsenal - Aston Villa, dok je posljednja utakmica na rasporedu u ponedjeljak, ona između Chelseaja i Evertona.