Redsi se ispromašivali

Liverpool i Arsenal podijelili bodove u direktnoj borbi za vrh Premier lige

Arsenal i Liverpool remizirali su 1:1 u 18. kolu Premier lige.

Dominik Szoboszlai (Foto: Afp)

U derbiju 18. kola engleskog nogometnog prvenstva Liverpool i Arsenal su na Anfieldu odigrali 1:1, pa su Topnici zadržali vrh ljestvice.

Bila je to odlična utakmica u kojoj su Redsi bili bliži pobjedi, međutim na koncu je ipak završilo 1:1.

Počelo je sjajno za goste, Arsenal je poveo već u četvrtoj minuti. Martin Odegaard je ubacio iz slobodnog udarca s lijeve strane, a Gabriel glavom pogodio za 1:0. Pogodak je provjeravan zbog mogućeg zaleđa, no sudac Chris Kavanagh je pokazao na centar.

Filip Hrgović Strani mediji: ''Hrgović ga je prebio, nije ga ni znoj probio. Nada se tituli, ali…'' divider

Liverpool je izjednačio u 29. minuti. Trent Alexander-Arnold je sjajnom dugačkom loptom uposlio Mohameda Salaha koji se lako oslobodio Oleksandra Zinčenka i sjajno pogodio pod rašlje za 1:1.

U nastavku susreta više nije bilo golova, a igrači Liverpoola dva puta su gađali okvir gola. U 70. minuti pucao je Harvey Elliott, ali je pogodio vratnicu. Još bolju priliku Redsi su imali tri minute kasnije. Bila je to kontra pet na dva, Salah je gurnuo do Alexandera-Arnolda koji je iz blizine pogodio prečku.