mbappe zabio hat-trick

Povratak Neymara, ozljeda Subašića: PSG proslavio naslov u dresovima u čast Notre-Damea

Parižani su obranili naslov u dresovima posvećenima stradanju jednog od simbola francuske prijestolnice.

Neymar i Kylian Mbappe (Foto: AFP) (Foto: Afp)

PSG je propustio čak tri prilike za matematičku potvrdu naslova prvaka Francuske, ali u nedjelju su ipak postali novi-stari osvajači Ligue 1.

Pomogli su im nogometaši drugoplasiranog Lillea koji su osvojili su samo bod na gostovanju u Toulouseu (0:0), pa je Paris Saint-Germain i prije dvoboja protiv Monaca teoretski potvrdio obranu naslova prvaka Francuske.

PSG je slavio s 3:1, a susret je obilježio povratak Neymara nakon ozljede. Brazilska superzvijezda odigrala je drugo poluvrijeme i prekinula pauzu koja je trajala od siječnja.

Igrač utakmice bio je Kylian Mbappe koji je postigao hat-trick: zabio je u 15., 38. i 56. minuti. Za Monaco je zabio Aleksandr Golovin u 80. minuti.

Pariška momčad istrčala je u posebnim dresovima u čast katedrale Notre-Dame, koja je nedavno nastradala u požaru. Na prednjoj strani dresa bila je slika katedrale, dok su igrači na leđima umjesto imena nosili natpis ''Notre-Dame''.

Danijel Subašić izašao je iz igre u 13. minuti zbog ozljede nakon što se uhvatio za prepone.