Bravo Stipe!

Trenutak za povijest: Prvi gol u novom UEFA-inom natjecanju postigao je Hrvat!

Ovog utorka započelo je natjecanje po skupinama u Konferencijskoj ligi.

Odigrane su prve dvije utakmice po skupinama Konferencijske lige, a zauvijek će ostati zapisano da je prvi zgoditak u ovom novom UEFA-inom natjecanju postigao jedan hrvatski nogometaš.

U susretu skupine A Maccabi Tel Aviv je sa 4:1 pobijedio armenski Alaškert, a vodeći pogodak postigao je Stipe Perica u 13. minuti.

Ovaj 26-godišnji Zadranin, koji je igrao za mlađe uzraste hrvatske reprezentacije, ljetos je došao u Tel Aviv nakon što mu je istekao ugovor s Watfordom.

Perica je poentirao nakon što mu je loptu dodao Dan Biton i time načeo goste iz Armenije, da bi u 72. minuti upisao i asistenciju za Matana Hozeza koji je postavio konačan rezultat.

U skupini A osim Maccabi Tel Aviva i Alaškerta još se nalaze i HJK Helsinki i LASK Linz koji će u četvrtak odmjeriti snage u Finskoj.

Dodajmo kako je u sklopu skupine E odigrana utakmica Maccabi Haifa - Feyenoord, rezultat je bio 0:0.