Španjolski gigant Real Madrid prolazi kroz ozbiljne turbulencije, a nakon najnovijeg šokantnog poraza u Kupu kralja od drugoligaša Albacetea (3:2) navijači “kraljevskog kluba” sve manje vjeruju u trenutni put kluba. Promjena trenera — Alvaro Arbeloa naslijedio je Xabija Alonsa — zasad nije donijela rezultate, a posljedice su sve vidljivije.
Navijači u neverici: “Ne može jadnije”
Nakon eliminacije iz Kupa, atmosfera u Madridu je napeta, a klub je zbog toga najavio neobične mjere. Navodno će se nakon svake domaće utakmice pregledavati snimke s kamera na Santiago Bernabeuu, a navijači koji budu uhvaćeni da zvižde igračima ili stručnom stožeru mogli bi dobiti zabranu dolaska na domaće utakmice na određeno vrijeme.
Tri vijesti o kojima se priča
Iz kluba tvrde da takve mjere nisu pokušaj gušenja nezadovoljstva, već pokušaj sprječavanja loše atmosfere koju smatraju kontraproduktivnom u ovim teškim trenucima.
“Igrači trebaju maksimalnu podršku i vjerujemo da će se klub što prije izvući iz trenutne krize. Tko želi zviždati i vrijeđati — može to učiniti, ali ne na stadionu,” poručeno je iz krugova bliskih klubu.
Takav potez izazvao je lavinu reakcija na društvenim mrežama: “Ma šalite se”, “Jeste li vi normalni?”, “Samo vi gubite, mi ćemo aplaudirati" i “Kad misliš da ne može jadnije”, samo su neki od komentara šokiranih tifoza.
Kriza se ne smiruje
Real će već u nedjelju u La Ligi dočekati Levante, a rezultati su daleko od očekivanih. Nakon 19 kola Real se nalazi na drugom mjestu s 45 bodova, ali zaostaje četiri boda za Barcelonom na vrhu.
Unatoč neuspjesima, iz kluba stiže poruka jedinstva — kako se navodi, i predsjednik Florentino Perez javno je stao uz igrače, pozivajući navijače da isto učine u ovom turbulentnom razdoblju.
Jedno je sigurno: ako Real nastavi s ovakvom formom i reakcijama, svaki idući kiks bit će još jači alarm za klub velike tradicije i očekivanja.
Poslije pobjede protiv Betisa krenulo je nizbrdo:
