Zanimljive utakmice

Porto, Leipzig, Atalanta i Sevilla plasirali se u osminu finala Europske lige

Nogometaši Seville, Atalante, Porta i RB Leipziga plasirali su se osminu finala Europske lige.

Atalanta je u Pireju pobijedila grčkog prvaka Olimpiakos s 3-0 i potvrdila pobjedu iz Bergama (2-1). Danac Maehle je doveo Talijane u vodstvo u 40. minute, a u drugom dijelu je u samo dvije minute Ukrajinac Malinovskij zabio dva gola.

Mario Pašalić je igrao do 57. minute.

Leipzig je s 3-1 slavio u San Sebastianu i prošao dalje, unatoč samo 2-2 otprije sedam dana u Njemačkoj. Nije počelo dobro za Leipzig je Portugalac Silva promašio penal, no Mađar Orban je ipak zabio za vodstvo gostiju, da bi se Silva iskupio golom u 59. minuti. Baski su zaprijetili golom Zubimendia, da bi konačnu odluku donio gol Šveđanina Forsberga minutu prije kraja. Joško Gvardiol je odigrao cijelu utakmicu za goste.

U Rimu su Lazio i Porto odigrali 2-2, ali su dalje prošli Portugalci zahvaljujući pobjedi iz Porta (2-1).

Lazio je poveo preko Immobilea (19), a Iranac Taremi (31pen) je izjednačio, da bi Pepe u 68. minuti preokrenuo dvoboj u korist Portugalaca.Cataldi je u petoj minuti sudačke nadoknade uspio izjednačiti, ali više nije bilo vremena za Talijane.

Toma Bašić je ostao na klupi Lazija.

Ždrijeb osmine finala na rasporedu je sutra u Nyonu od 13 sati. Utakmice sljedeće faze Europske lige igraju se 10. i 17. ožujka.